Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

SLD: Morawiecki nie poprawi kontaktów z Unią Europejską

dodano 2017-12-15 15:00 w kategorii: Ludzie

- Premier Morawiecki miał być nowym otwarciem Prawa i Sprawiedliwości jeśli chodzi o politykę międzynarodową i poprawienie kontaktów z Unią Europejską, niestety już pierwsze ważne spotkanie w Brukseli dotyczące Brexitu opuścił przed czasem – powiedziała podczas konferencji prasowej Anna-Maria Żukowska, rzeczniczka prasowa SLD.

- Po pierwsze, wydaje mi się, że wizyta premiera Morawieckiego, mimo jego najszczerszych chęci nie będzie miała żadnych efektów, bo dziś w polskim parlamencie proceduje się szkodliwe ustawy o Sądzie Najwyższym, Krajowej Radzie Sądownictwa i ordynacji wyborczej, a przywódcy państw europejskich doskonale wiedzą, że te ustawy są niezgodne z Konstytucją i  europejskim ustawodawstwem. – tłumaczył na spotkaniu z dziennikarzami Andrzej Szejna, wiceprzewodniczący Sojuszu.

- Pan premier Morawiecki niestety nie zatrzyma uruchomia art. 7 dotyczącego naruszenia praworządności w państwie członkowskim. Gdyby chciał to jako premier rządu zaapelowałby o odrzucenie tych głosowań w parlamencie – dodał Szejna.

- Kolejną ważną rzeczą jest polska obronność. Zapewne Państwo obserwujecie jakie są dziś oceny zakupu helikopterów zadaniowych dla polskiego wojskiego. Przypomnę, że już dwa lata temu złożyliśmy z premierem Leszkiem Millerem w Sejmie wniosek o powołanie komisji śledczej dot. decyzji zakupu Caracali.  – powiedział wiceszef SLD. Koszty utrzymania tych helikopeterów są tak duże, że to powinno decydować o wyborze, a nie cena ich zakupu - dodał.Komentarze

Wydarzenia

 • Gawkowski: Chwila prawdy dla lewicy i dla ruchów społecznych

  wczoraj o 10:58

  - Cieszę się z inicjatywy Barbary Nowackiej. Włodzimierz Czarzasty już po kilku minutach zareagował i zapowiedział nasz udział – oświadczył Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”, komentując propozycje spotkania ludzi lewicy w Polsce, w celu budowy wspólnego politycznego frontu. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Bez wahania zagłosowałbym za projektem Ratujmy Kobiety

  wczoraj o 10:20

  Przewodniczący SLD pytany w Radiu RMF FM, czy zagłosowałby za projektem #RatujmyKobiety, odpowiedział, że „bez wahania”. czytaj więcej»

 • Senyszyn: Podziemie aborcyjne nie chce liberalizacji prawa do przerywania ciąży

  wczoraj o 10:03

  - Kobiety manifestowały spontanicznie, ponieważ dostrzegły, iż ich prawa są ograniczane. W debacie widać hipokryzję tzw. działaczy pro-life. Walka w Sejmie toczy się o zakazanie kilkuset legalnych aborcji rocznie, a w Polsce i poza granicami kraju Polki dokonują około 150 000 aborcji rocznie – przypczytaj więcej»

 • Kulasek: W Polsce nie ma opozycji parlamentarnej

  przedwczoraj o 16:16

  - Od zawsze wspieram Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, uważam że jest to jedna z nielicznych inicjatyw, która bardziej łączy Polaków niż dzieli, chociaż obecnie rządzący próbują ją obrzydzić – powiedział Marcin Kulasek. - Jako SLD byliśmy członkami komitetu „Ratujmy Kobiety” i zbieraliśmy wraz zczytaj więcej»

 • Czarzasty: PO konsekwentnie popełnia błędy

  przedwczoraj o 12:39

  - Żadnej krwi żeśmy nie poczuli. Natomiast patrzę z zadziwieniem na to, co robi z tym błędem w Sejmie Platforma i Nowoczesna, ponieważ brną w jakąś niesłychaną sytuację – skomentował zamieszanie wokół głosowania przez Sejm nad obywatelskim projektem „Ratujmy Kobiety 2017” Włodzimierz Czarzasty.czytaj więcej»

 • SLD DO RAZEM: DOGADAJMY SIĘ

  przedwczoraj o 12:10

  - Jesteśmy jedyną partią, która w zeszłym roku wzięła udział w aż trzech wielkich zbiórkach podpisów pod obywatelskimi projektami: pod referendum dot. reformy edukacji, pod projektem Ratujmy Kobiety oraz pod projektem Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych dotyczącym cofnięcia zmian w ustawie o zaczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.